Novinky ARES Commander 2025

ARES Trinity / Novinky ARES Commander 2025
ARES Commander 2025 Kompatibilita

Kompatibilita s Autocad® - Ulehčení přechodu


Dialogové okno Možnosti soustřeďuje všechny možnosti pro váš výkres, včetně jednotek a uživatelských předvoleb. Bylo přepracováno tak, aby byl nástroj Vyhledávání výraznější a pomohl vám najít hledaná nastavení. Nové dialogové okno Styly kót navíc poskytuje rychlejší přístup k těmto možnostem, takže si můžete přizpůsobit styl kót jako v AutoCADu.


ARES Commander 2025 - AI

Umělá inteligence A3 - ARES AI Assist


Nová paleta ARES AI Assist (A3) v aplikaci ARES Commander, která je založena na technologii OpenAI, je umělá inteligence vytvořená tak, aby pomáhala uživatelům ARES v mnoha jazycích. Otázky můžete pokládat podobným způsobem jako v ChatGPT, ale s tím rozdílem, že A3 se naučil o CAD a produktech ARES. A3 může krok za krokem vysvětlit, jak používat funkce, odpovědět na obecné nebo oborově specifické otázky, převádět hodnoty a překládat texty pro vaše výkresy. Je to váš osobní asistent CAD!


ARES Commander 2025 - Podpora Civil 3D

Interoperabilita - Podpora Civil 3D


ARES Commander 2025 zavádí podporu entit Autodesk Civil 3D. Tato integrace umožňuje správnou vizualizaci entit Civil 3D v prostředí ARES. Ačkoli zpočátku nabízí omezené funkce úchytů a vlastností, bude se tato funkce v následujících verzích dále rozvíjet a zajistí bezproblémovější interoperabilitu mezi aplikací ARES Commander a Civil 3D.


ARES Commander 2025 - Export DWG do DGN

Export DWG do DGN


Předchozí verze aplikace ARES Commander již měly možnost importovat soubory DGN a převádět je do formátu DWG nebo připojovat soubor DGN jako referenční soubor na pozadí výkresů. Nyní uživatelé získávají možnost exportu z DWG do DGN, což usnadňuje sdílení souborů s uživateli aplikací Bentley MicroStation nebo Bentley ProjectWise.


ARES Commander 2025 - 3D vizuální styly

3D funkce - 3D vizuální styly jako v AutoCAD®


ARES Commander nyní podporuje stejné 3D vizuální styly jako AutoCAD. 3D výkres nakonfigurovaný pomocí těchto specifických stylů v AutoCADu se zobrazí stejným způsobem v ARES Commanderu a naopak - je tak zajištěna vizuální konzistence mezi aplikacemi. Vizuální styly také umožňují uživatelům programu ARES Commander vytvářet kvalitnější vizualizace svých 3D projektů.


ARES Commander 2025 - Tabulky

CAD funkce - Automatické vyplňování tabulek


Automatické vyplňování je velmi výkonná a užitečná funkce uvnitř jakéhokoli tabulkového procesoru nebo aplikace, která podporuje tabulková data. Tato funkce je navržena tak, aby šetřila čas a snižovala potřebu ručního zadávání opakujících se údajů. V případě entit TABULKY v aplikaci ARES Commander pomáhá funkce Auto-Fill uživatelům vyplnit sousední buňky různými typy hodnot.


ARES Commander 2025 - Knihovna dynamických bloků

Knihovny dynamických bloků


Palety nástrojů v ARES Commanderu a online knihovna Trinity Block Library v ARES Commanderu a ARES Kudo byly obohaceny o více než 400 dynamických bloků připravených k použití. Tyto bloky jsou parametrické a kompatibilní s aplikací AutoCAD. Obsahují symboly pro architekturu, interiérový design, vzduchotechniku, elektřinu, instalatérství, stavebnictví, urbanismus a další.


ARES Commander 2025 DWG pro BIM

DWG pro BIM - Vylepšení BIM výkresů


V předchozích verzích aplikace ARES Commander jsme zavedli jedinečnou možnost importovat projekty BIM (IFC nebo Revit) a extrahovat 2D výkresy - například půdorysy, výškové kóty nebo řezy - které lze obohatit a uložit ve formátu DWG. Nová funkce umožňuje uživatelům přizpůsobit zobrazení konkrétních entit, například symbolů dveří, v těchto výkresech.


ARES Commander 2025 - Podpora Mac

Vylepšení pro MAC - podpora procesorů ARM a macOS Sonoma


Verze pro Mac je nyní nabízena ve dvou konfiguracích: jedna pro 64bitové procesory Intel a druhá pro 64bitové procesory ARM (známé jako M1, M2 a M3). Dříve byla kompatibilita s procesory ARM zajištěna prostřednictvím překladače Rosetta. Nyní ARES Commander nabízí nativní podporu, která zvyšuje stabilitu a výkon. Nyní je podporován také nejnovější systém macOS - v14 (Sonoma).


ARES Commander 2025 - ARES Trinity

Spolupráce přes ARES Trinity - Zmínky v komentářích


Pomocí symbolu @ můžete v paletě komentářů v aplikacích ARES Commander, ARES Kudo a ARES Touch zmínit své kolegy nebo kontakty. Zmínění jiného uživatele vygeneruje e-mailové oznámení obsahující komentář a odkaz na výkres. Jedná se o snadný a efektivní způsob, jak získat rychlejší reakce a zadávat úkoly nebo otázky.


ARES Commander 2025 - Cloudová pole

Cloudová pole a QR kódy


Kombinujte připravené QR kódy a nový příkaz CLOUDFIELD, abyste mohli do výkresů snadno vkládat odkazy na konkrétní verze výkresu v cloudu. Můžete například přidat odkaz pro online zobrazení nejnovější verze tištěného výkresu, abyste zajistili, že vašim kontaktům neunikne žádná aktualizace. Případně to může být odkaz na stažení konkrétní verze DWG; například souboru ve stavu, v jakém byl při tisku.


ARES Commander 2025 - Pásy a dynamické bloky v ARES Kudo

Online ARES Kudo - Nové pásy karet a dynamické bloky


Tato významná aktualizace aplikace ARES Kudo obsahuje nové rozhraní pásů, které usnadní přechod uživatelů aplikací AutoCAD a ARES Commander. ARES Kudo poskytuje kompletní sadu 2D funkcí pro CAD v DWG a díky novému ribbonu jsou všechny tyto funkce také snadněji zjistitelné. ARES Kudo nyní také podporuje dynamické bloky s možností používat je s úchopy jako v AutoCADu nebo ARES Commanderu!


ARES Commander 2025 - Úprava DWG

Mobilní ARES Touch - Rychlé úpravy výběru


Nové úchyty pomáhají uživatelům rychle upravovat vybrané entity v ARES Touch. Pomocí těchto úchytů můžete výběr libovolně přesouvat, otáčet nebo měnit jeho měřítko. Díky tomu lze snadno upravovat obsah výkresu na cestách pomocí chytrého telefonu nebo tabletu.


ARES Commander 2025 - Zákaznický portál

Licencování - Upravený zákaznický portál


Zákaznický portál Graebert umožňuje uživatelům a správcům efektivně spravovat licence softwaru ARES CAD. Nový zákaznický portál přináší moderní design pro všechny uživatele a navíc užitečné statistiky pro správce licencí Flex Cloud.


Přečtěte si také: Novinky ARES Commander 2024