Porovnání ARES Commander vs. AutoCAD

Výhody jednotlivých CAD řešení
ARES Trinity / Porovnání ARES Commander vs. AutoCAD
V minulosti, kdy náhradám AutoCADu scházeli mnohé jeho funkce, postačila pro porovnání programů tabulka funkcí se zatržítky. Dnes již stojí otázka jinak - čím se ARES Commander liší od AutoCADu? V následujícím textu naleznete slabé a silné stránky každého z řešení. Pokud již máte zkušenosti s prací v AutoCAD, bude pro Vás práce s ARES Commander snažší.

1. Maximální kompatibilita s AutoCAD soubory a jednoduchý přechod

1.1 ARES Commander nabízí maximální kompatibilitu pro AutoCAD soubory
Oba CAD softwary využívají stejný formát souborů DWG. Není potřeba využívat konverzi a proto se Vám nebudou ztrácet data, pokud budete sdílet Vaše soubory mezi ARES Commander a AutoCAD uživateli.

Další formáty souborů, které jsou podporovány oběma programy jsou .dxf, .dws a konfigurační soubory jako as .ctb, .stb, .shx, .mln, .dim or .pcx (aka .pc3 v AutoCADu)
Oba softwary jsou také schopny importu nebo připojení souborů .dgn, exportu do PDF a konverze PDF souborů do DWG.

1.2 Alternativa č. 1 pro AutoCAD
Graebert CAD technológie nabízí druhý nejvyužívanejší CAD po AutoCADu. V ARES pracují milióny profesionálů.

1.3 Jednoduchý přechod
Uživatelé, kteří znají AutoCAD můžou okamžitě začít využívat ARES Commander bez nutnosti dodatečného zaškolení.
Uživatelé ARES Commander můžou dokonce využívate stejné klávesové zkratky a pro příkazy využít stejné aliasy, na které byli zvyklí z AutoCADu, pokud se příkazy mezi programy liší. Pro uživatele, kteří zatím nemají s CADem zkušenosti nabízíme manuál.

2. Co má AutoCAD lepší, než ARES Commander?
(Tyto informace platí pouze pro plnou verzi AutoCAD, AutoCAD LT zmiňované funkce nemá).

AutoCAD je robustním řešením, a abychom byli úpřimní, existují tři pádné argumenty, které zvýhodňují AutoCAD:

2.1 AutoCAD má specializované sady nástrojů
Zakoupením předplatného AutocAD nyní získáte také přístup ke AutoCAD Elektrical, AutoCAD Architekture a AutoCAD MEP a některým dalším vertikálám.

Pokud Vás zajímají 2D mechanické návrhy, můžete se místo AutoCAD podívat na ARES Mechanical. Graebert vyvinul také ARES Map pro GIS uživatele, kteří hledají CAD balíček, který spolupracuje s ArcGis Online z Esri.

2.2. AutoCAD má rozsáhlejší systém pluginů třetích stran
Pokud máte vlastní interní rutinu pro Lisp, Visual Lisp nebo C++, je možné je snadno migrovat do ARES s několika málo úpravami Vašeho zdrojového kódu, nebo dokonce i bez nich.

Existuje ale také rozsáhlý katalog pluginů, které jsou dostupné pro AutoCAD a většina z nich nebude v ARES fungovat, do té doby, než je jejich tvůrci pro spolupráci s ARESem neupraví. To znamená, že pokud uživatel AutoCADu potřebuje využívat konkrétní plugin, znamená to omezení pro přechod na ARES Commander.
(Většina uživatelů AutoCAD pracuje bez využívání pluginů, proto je dosah tohoto omezení velmi malý).
Graebert také nabízí množství pluginů třetích stran pro různé potřeby, jako renderování v reálném čase, 3D mračna bodů, architektura, elektro-instalace, HVAC a další.

2.3 AutoCAD má více 3D nástrojů
ARES Commander zahrnuje plnou sadu nástrojů pro 3D modelování pevných objektů založenou na ACIS 3D modeláru od Dassault Systèmes. Je ale pravdou, že AutoCAD ve 3D nabízí vícero možností, např. schopnost importu a exportu IGEs a STEP souborů.

Na druhou stranu, uživatelé, kteří ve 3D pracují pravidelně, by měli upřednostnit jiné řešení jako Inventor, Solidworks, Rhino, Revit, ArchiCAD... protože 3D modelování vyžaduje odlišný přístup s chytrými 3D objekty, parametrickými nástroji a dalšími. DWG formát a AutoCAD se uplatní ve 2D kreslení.

3. Třetí s zásadní otázka je, v čem je ARES Commander lepší, než AutoCAD a jiné AutoCAD alternativy?

3.1 Licencování

AutoCAD je možné zakoupit pouze v podobě předplatného (časově omezená licence na 1 nebo 3 roky, kterou je potřeba obnovovat). Autodesk skončil s prodejem trvalých licencí a nedávno dokonce ukončil prodej síťových licencí.

ARES Commander nabízí velmi flexibilní přístup a výrazně nižší ceny, než AutoCAD.

a) Typy licencí: Můžete si zakoupit trvalou licenci, síťové licence nebo také předplatné na 1 nebo 3 roky
b) Upgrady a obnova předplatného: Každá trvalá licence zahrnuje 1 rok maintenance zdarma. Pokud nechcete obnovit maintenance každý rok, je tady pořád možnost zakoupení upgradu - i po několika letech po zakoupení první licence.
c) Možnost práce z více zařízení: Každý uživatel dostane přístup do Graebert účtu s loginem a heslem, který mu umožňuje práci z libovolného počítače. Licence následuje uživatele a je možná aktivace na 2 počítačích souběžně pro stejného uživatele (např. stolního počítače a laptotu), abyste se nemuseli soustavně přihlašovat a odhlašovat na každém zařízení. Po odhlášení z jednoho zařízení je samozřejmě možná aktivace na dalším a dalším zařízení.

3.2 ARES nabízí moderní úpravu DWF s výrazně lepší spoluprací

Graebert navíc výrazně vylepšil produktivitu a spolupráci:

a) Dodatečné produktivní funkce, které v AutoCAD nejsou
Pracujte rychleji a jednodušeji s nejčastěji využívanými příkazy.
b) Další funkce, které v AutoCAD nenajdete
- BIM funkce - ARES Commander má ambici stát se nejlepším řešením pro vytváření BIM dokumentace k projektům v DWG.
c) Moderní úpravy DWG v mobilu a na cloudu pro vylepšení spolupráce mezi uživateli v kanceláři a uživateli v terénu.