ARES Commander 2024

Novinky ARES Commander 2024
ARES Trinity / ARES Commander 2024
Získejte mnohem více kontroly nad CAD kreslením

Práce je mnohem příjemnější a efektivnější, pokud si můžete uživatelské prostředí a postupy přizpůsobit svým potřebám. Se svými spolupracovníky můžete sdílet Vaše uspořádání často využívaných nástrojů a dat, čo přináší výhodu pro všechny. ARES Commander 2024 Vám umožní přizpůsobit si Paletu nástrojů jako ještě nikdy - a dokonce ji importovat z AutoCADu. Uživatelé Mac a Linux můžou nyní také využívat uživatelské prostředí s Ribbon menu. S pomocí nového TopoPoints modulu ARES Commander uživatelé získají schopnost importu souřadnic.

NOVINKY ARES COMMANDER 2024

Flatten

Nový příkaz Flatten je určen pro konverzi 3D entit na 2D zobrazení.
ARES Commander 2024 Flatten

Flatshot (plošný snímek)
Příkaz MAKEFLATSNAPSHOT již v ARES Commanderu existoval i před touto verzí, nyní má ovšem rozšířené možnosti pro lepší práci se skrytými čárami.
ARES Commander 2024 Flatshot

Palety nástrojů
+ Import palet nástrojů, které byly vytvořeny v AutoCADu pro zajištění plynulé migrace do ARESu.
+ Využití palet nástrojů nebo vytvoření nových pro zlepšení Vaší kreativity díky přizpůsobitelným nástrojům a datům.
+ Export palet nástrojů pro jejich sdílení s dalšími uživateli ARESu nebo AutoCADu.

Ribbon uživatelské prostředí dostupné na Mac a Linux
Dobře známé uživatelské rozhraní pro Windows verzi ARES Commanderu je nyní možné používat také ve verzích MacOS a Linux.

Import a export topografických bodů
Geodeti využívají totální stanice pro sběr přesných souřadnic speciálních prvků v terénu. Nové funkce ARES Commander pomáhají uživatelům zobrazit topologické body ve výkresech.
ARES Commander 2024 Topografické body

FLIP - LISP editor a debugger
Debugovaní LISP programů může někdy být výzvou. Tento nový LISP Editor je rozšíření Visual Studio Code, které umožňuje jednoduché úpravy a debugování kódu.
ARES Commander 2024 Debugger

25-50% rychlejší průběh operací
Nový upgrade jádra ARES Commander umožňuje v nejnovější verzi programu výrazné zvýšení výkonu pro množství operací (napr. výběr je o 50% rychlejší, kopírování a vkládání je o 25% rychlejší, zrušení příkazu může být 8x rychlejší než u předchozí verze).

TRINITY - spolupráce ARES Commander, ARES Kudo a ARES Touch

Jednou z konkurenčních výhod ARES CAD software je koncept Trinity, který vytváří synergii mezi ARES Commander (desktop verze pro Windows, Mac a Linux počítače), ARES Kudo (Cloud verze) a ARES Touch (mobilní verze pro Android a iOS).
ARES Commander 2024 Trinity

Co umožňuje Trinity?

Získat moderní nástroje pro spolupráci bez přerušení
S ARES Commander můžou CAD uživatelé okamžitě přejít do prostředí podobného tomu v AutoCADu bez ztráty času na dodatečné zaškolení nebo kompromisů ve 2D/3D CAD funkcích. Po plynulém přechodu si můžou začít okamžitě užívat výhody funkcí Trinity spolupráce.

Synchronizace souborů napříč uživateli a všemi typy zařízení
Přirozená integrace s oblíbenými cloudovými úložišti přímo uvnitř každé ARES aplikace zajišťuje kontinuitu práce napříč všemi zařízeními. Můžete začít pracovat v kanceláři a následně pokračovat kdekoliv jinde - v kanceláři klienta, doma nebo za pochodu. Vaše CAD licence a DWG soubory s Vámi na Vašem zařízení půjdou kamkoliv. Co je nejdůležitější, výkresy se synchronizují také u všech dalších uživatelů. Uživatelé můžou pracovat vzdáleně, na home office, nebo v terénu a mají okamžité aktualizace výkresů kdykoliv jiný uživatel uloží modifikaci.

Umožnění bezpečného vzdáleného přístupu k Vašim výkresům
Přístup každého uživatele vyžaduje autorizaci. Firemní administrátoři se můžou rozhodnout, kterého poskytovatele cloudových služeb si zvolí. Každý uživatel má zaručený přístup pro prohlížení nebo úpravu na základě povolení, která jsou definována na cloudovém úložišti. V každém okamžiku můžete zjistit, kdo má k danému souboru přístup a v případě potřeby můžete jeho práva upravit.
V historii verzí uvidíte, kdo soubor upravoval a kdy. Změny ve verzích je možné odstranit a vrátit se ke starší verzi jako k aktuální.

Poznámky a komentáře k výkresům
V průběhu práce v ARES Trinity máte možnost diskuze, přidávání komentářů a poznámek k výkresům, které můžou být svázány se zvolenými entitami. K výkresu můžete rovněž přidat obrázky, nebo fotky z terénu, hlasové poznámky, navíc dostanete email o změnách v projektu, abyste mohli promptně reagovat. Poznámky stávající projekt nemění.

Trinity knihovna bloků
Vytvářejte knihovny bloků, které je možné sdílet na všech Vašich zařízeních. Trinity knihovna bloků usnadňuje využití konzistentní knihovny bloků pro všechny uživatele v organizaci. Bloky se ukládají na Cloudu, takže jakékoliv změny v knihovně jsou okamžitě dostupné všem jejím uživatelům.

Flex Cloud: Sdílení licencí v rámci společnosti
Nyní je možné sdílet Trinity licence ve skupině uživatelů pro snížení množství licencí, které potřebují a snížení nákladů. Umožňuje to Flex Cloud licence pro nesouběžné využití vícero uživateli.

Hlavní možnosti využití Flex Cloud licence:
1. Společnosti, které by rády využívali network licence, ale uživatelé se nacházejí na různých místech. Rovněž je možné využít tento typ licence pro společnosti, které nechtějí využívat Trinity, ale potřebují sdílet licence ARES Commander ve skupině uživatelů.
2. Společnosti, které mají více než 5 uživatelů a zajímá je Trinity - můžou zakoupit například 3 licence pro 6 uživatelů.
3. Společnosti, které mají velký počet uživatelů a administrátora s přesným přehledem, kto potřebuje licenci.

ARES Kudo: Online srovnání výkresů
Stejně jako ARES Commander, nyní můžete využít ARES Kudo pro srovnávání DWG souborů a zvýraznit jejich rozdíly vybranými odstíny barev.

ARES Kudo: Převzetí úprav od jiného uživatele
Uživatelé, kteří potřebují udělat změny ve výkresu, můžou nyní zažádat o přepnutí do režimu úprav.

ARES Touch: Prohlížení a převod PDF na DWG v mobilu
Otevírání a navigace PDF souborů, jejich úprava jako DWG a ukládání jako PDF nebo DWG.

Funkce BIM na CAD v ARES Commander 2024

Chytřejší DWG výkresy pro BIM projekty
Funkce BIM v ARES Commander obnovují plynulost práce při přechodu mezi CAD a BIM software. Kromě tradičních CAD funkcí ARES Commander zahrnuje také funkce zaměřené na BIM, které umožňují uživatelům CAD vytvářet chytré DWG výkresy, které využívají automatizaci a inteligentní postupy obsažené v BIM objektech.

Více automatizace, méně námahy
Pro co nejefektivnější vytváření BIM výkresů ARES Commander automatizuje množství úloh, které plýtvají časem uživatelů, pokud jsou prováděny manuálně:
+ Automatické přidávání odvolávek na reference z jiných výkresů.
+ Přidávání automaticky se zobrazujících šikmých kót k libovolné BIM entitě, např. pro dveře a okna.
+ Vytváření poznámek extrakcí vlastností BIM entit: značky pro dveře, okna, místnosti, prostory.
+ Využití BIM Material Mapper pro automatizaci stylu BIM entit v DWG výkresech - např. specifická šrafa pro zdi stejného typu. Ve verzi 2024 ARES Commander automaticky vytváří BIM výkresy, které předtím museli manuálně vytvářet jeho uživatelé.

BIM automatizace výkresů
V předešlých verzích ARES Commander jsme přestavili unikátní schopnost importu BIM projektů (ve formátu IFC nebo REVIT) a extrakci 2D výkresů - jako plány podlaží, elevace, nebo řezy, které je možné upravit a uložit ve formátu DWG. Nové funkce tento proces automatizují, vytvářejí sadu výkresů díky skriptu, který si může uživatel přizpůsobit (příkaz BIMAUTODRAWING).

Přečtěte si také: Novinky ARES Commander 2023